طراحی فضای سبز سنتی

فضای سبز محلی است که این روزها بیش از پیش، به وجود آن نیاز داریم. مکانی طبیعی و با طراوت که افراد برای به دست آوردن آرامش و تجدید قوا به آن روی می آورند. فضای سبز در واقع بخشی از زندگی طبیعی ما بوده که با گذر زمان و صنعتی شدن شهرها و پدیدۀ آپارتمان نشینی، ابعاد آن روز به روز تقلیل یافته و کوچکتر شده است. سبک های طراحی فضای سبز
با این حال افراد در تلاشند تا با اختصاص دادن فضایی حتی در مقیاس کوچک، فضای سبزی مجزا برای خود و خانواده شان داشته باشند تا در آن به استراحت و تفریح بپردازند. برای داشتن چنین فضایی در ابتدا باید به طراحی آن فکر کرد، چراکه داشتن فضای سبزی بدون طراحی اصولی، تنها محیطی آشفته و بی نظم را رقم خواهد زد که به دست آوردن آرامش در آن مشکل می شود.

طراحی فضای سبز سنتی

سبک های طراحی باغ و فضای سبز

سبک باغ شما چیست؟ در اینجا همه ی چیز هایی که شما برای پیدا کردن سبک مورد علاقه اتون و طراحی یک باغ زیبا نیاز دارید وجود دارد.
سبک های مختلف طراحی باغ و فضای سبز را ببینید و سبک مورد علاقه خود را کشف کنید
با توجه به این که سبک های طراحی مختلفی برای باغ ها و فضای سبز وجود دارد ، انتخاب سبک مناسب برای باغبانان مبتدی بسیار طاقت فرسا می شود، انواع مختلف طراحی باغ اعم از باغ های کلبه ای، جنگلی و علفزارها، مدرن، مدیترانه ای، ژاپنی، انگلیسی و فرانسوی وجود دارد در این جا سبک های مختلف طراحی باغ را به مختصر توضیح می دهیم

طراحی باغ سنتی ( traditional garden ):

باغ مناسب برای معماری استعماری، الهام گرفته از معماری فرانسوی و ایتالیایی، سبک های سنتی باغ بر تقارن و تعادل تمرکز دارند‌. وقتی به یک باغ سنتی فکر میکنم، یک باغ کاملا رسمی را با ویژگی های معماری قوی، منطقه وسیعی از چمن اصلاح شده، ردیف پرچین های منظم قطع شده و منظره ای از چشمه های سنگی و راه های تیز لبه دار را به تصویر می کشم .
عناصر باغ‌های سنتی :
•    تقارن در تکرار کاشت های مشابه در دو طرف حیاط یا مسیر پیاده روی .
•    خطوط مستقیم، مسیرهای مستقیم و فرم های هندسی پررنگ
•    پرچین هایرسمی هرس شده به شکل های تکراری
•    سطح پوشیده شده از چمن سبز به صورت افقی

گیاهان مناسب برای باغ سنتی:

درختان ستونی مانند و بوته های گلدانی به عنوان پرچین، همه از فضاهای سبک باغ سنتی هستند، گل های رز، گل لاله گل پیونی در این نوع فضا مورد استفاده می باشد.

طراحی باغ‌کلبه

گیاهان در باغ های کلبه ای رنگارنگ و متنوع هستند و تمایل دارند به چمن زارها و مسیر ها سرریز کنند . باغ کلبه ی خود را با مجموعه ای از گل ها و گیاهان مورد علاقه ی خود پر کنید که هم زیبا هستند و هم کاربردی، باغ کلبه ها دارای گیاهان زینتی رنگارنگ، خوراکی و گیاهان دارویی اند که همه باهم مخلوط شده اند، کاشت با استفاده از فضای موجود، احساس جذابیت و آشفتگی سازمان یافته ایجاد می کند.
باغ کلبه سبک متمایزی است که در آن از طراحی غیر رسمی، متریال سنتی، کاشت های متراکم و مخلوطی از گیاهان زینتی و خوراکی استفاده می شود. در مثال انگلیسی ، به آراستگی و جذابیت بستگی دارد تا به شکوه و ساختار رسمی .
ایجاد و اختراع این نوع باغ به اوایل دهه ۱۳۷۰ انگلستان باز میگردد.

عناصر باغ‌کلبه :

•    کاشت غیر رسمی که به نظر می رسد به صورت تصادفی قرار گرفته و فضای سبز کمی دارد.
•    دیوار ها و حصار ها پوشیده از گیاهان است
•    مواد و متریال طبیعی مانند آجر، شن، سنگ های تجزیه شده، برای مسیر ها استفاده می شود.
•    گیاهانی که به مسیر ها و نرده ها می ریزند تا لبه ها را اصطلاحا نرم کنند‌.
•    ترکیب گیاهان دارویی با گیاهان زینتی و خوراکی
 

Call Now Buttonمشاوره رایگان 09124682490