طراحی باغ ویلا سنتی

طراحی باغ ویلا سنتی در مجموعه باغ ایرانی به صورت کاملآ حرفه ای توسط متخصصین با تجربه انجام می شود. طراحی باغ ویلا به خیلی از موارد مهمی چون عوامل اقتصادی، محیط و مساحت زمین، آب و هوای جغرافیایی آن منطقه بستگی دارد. در مجموعه باغ ایرانی تمامی موارد کیفی و هزینه های اجرایی مطابق با استانداردهای روز خدمت مشتران ارائه می شوند. برای اطلاع از شرایط قیمت و خدمات این مجموعه با شماره های موجود در سایت تماس حاصل نمایید. 

ویژگی های طراحی باغ ویلا سنتی

یکی از ویژگی های سبک سنتی استفاده از المان های به کار رفته شده در معماری های قدیمی است. سبک های سنتی طرح های قدیمی از مد افتاده نیستند بلکه الهام گرفته شده از طرح های سنتی قدیمی اما در قالب لوکس معاصر می باشند. در واقع زیبایی های سنتی گذشته به کار گرفته می شوند ولی ضعف ها ایرادات آنها اصلاح می شود. در گذشته طراحی های سنتی با توجه به فرهنگ و هنر آن مرز و بوم ابداع و اجرا می شدند. امروزه نیز این طراحی ها طرفداران خاص خود را دارند. طراحی ویلاهای مدرن بر مبنای هویت زدایی و جهانی بودن هستند اما ویلاهای سنتی بر مبنای سنت و فرهنگ و چهارچوب زندگی تاریخی گذشتگان ما می باشند. از ویزگی های طراحی ویلا سنتی سادگی و بی پیرایگی آن است. تزئینات در این سبک جایگاه مهمی را دارد.داشتن تقارن، پایداری و دوام، ایوان ستون دار، هشتی و دالان ورودی، داشتن حیاط مرکزی، ورودی متقارن، بازشوهای بزرگ در سمت شمال و جنوب از ویژگی های اصلی طراحی باغ ویلا سنتی هستند.

 

طراحی باغ ویلا سنتی
 

اصول طراحی باغ ویلا سنتی

یکی از محبوبیت های طراحی باغ ویلا سنتی القای حس نوستالوژیک آن است. اصول اساسی طراحی باغ ویلا سنتی فرم و فضاسازی آن است که از بناهای سنتی برگرفته شده است. اصول طراحی باغ ویلا سنتی سازگاری با محیط اقلیمی و شرایط  آب و هوایی دارد و دارای سطوح شفاف و شیشه خور است. فضاهای واسط در سازه در غالب تراس، بالکن و ایوان جهت ارتباط با طبیعت ساخته می شود. در این طراحی ها از ایوان های بزرگ و پنجره های مشبک استفاده می شود. محیط سرسبز دارای آب نمای تزئینی و طراحی های هندسی از دیگر اصول طراحی باغ ویلا سنتی محسوب می شوند.

انواع سبک های طراحی باغ ویلا 

در دنیای مدرن امروزی سبک های مختلف طراحی وجود دارد. نمونه طرح هایی چون سبک سنتی، سبک روستیک، سبک بومی، سبک مدرن، سبک رومی، سبک تلفیقی از انواع سبک های طراحی باغ ویلا به شمار می آیند. در میان همه این طراحی ها، سبک های سنتی و شرقی  یا اصطلاحآ خاورمیانه ای طرفداران خاص خود را دارد که در آن نماد سنت و فرهنگ خیلی به چشم میخورد. در طرح های بومی ویژگی هایی چون زمین و مساحت، اقلیم، بافت و فرهنگ ساکنین بسیار اهمیت دارد. در سبک بومی طرح و متریال موازنه زیادی با محیط پیرامونی و طبیعت آن منطقه دارد. درسبک روستیک که بیان کننده یک زندگی روستایی است تلفیقی از المان ها و متریال طبیعی چون چوب، سنگ، آجرو سفال استفاده شده است. سبک مدرن بیشتر دارای ایده آل های مینیمالیستی است ونور، سادگی، جزئیات از جایگاه ویژه ای برخوردار است. در سبک رومی همچنین از معماری دوره روم ویونان بهره گرفته شده است.

Call Now Buttonمشاوره رایگان 09124682490