فضای سبز عمودی

باغ ایرانی جز برترین محوطه سازی  در کرج می باشد. با آرامش خیال محوطه سازی و طراحی و اجرای فضای سبز  را به ما بسپارید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و شروع همکاری با باغ ایرانی با ما در تماس باشید
 

فضای سبز عمودی
 

فضای سبز عمودی و یا دیوار سبز، به دیواری می گویند که تمام آن و یا بخشی از آن توسط گیاهان پوشیده شده است . دیوار سبز محیطی است برای رشد گیاهان. دیوارهای سبز به عنوان فضای سبز عمودی ، باغ عمودی، دیوارهای زیستی و دیوار گیاهی عمودی شناخته می شوند و جزئی از فضای سبز به حساب می آیند. دیوارهای سبز در اندازه های متفاوت به صورت داخلی و خارجی، طراحی و اجرا می شوند. امروزه این دیوارها بسیار محوب شده اند و استفاده از آن ها در حال گسترش است. آبیاری دیوار سبز عمودی
به شکل آبیاری هوشمند و قطره ای است.

اجرای فضای سبز عمودی

فضای سبز عمودی در دو نوع داخلی و خارجی اجرا می شود. اجرای فضای سبز عمودی برای شهرها بسیار مناسب می باشد، به این دلیل که آن ها اجازه استفاده از مناطق سطح عمودی موجود را دارا هستند و این دیوارها برای تصحیح کیفیت هوای داخلی و خارجی نیز مورد تأیید می باشد. و همینطور اجرای فضای سبز عمودی در مناطق خشک نیز بسیار مناسب می باشد، زیرا آب در حال گردش بر روی دیوار عمودی کمتر از تبخیر در باغ های افقی است.
وجود دیوار سبز در محیط های مسکونی سبز نیز بسیار خوب می باشد زیرا گیاهان بر روی دیوار دمای کلی ساختمان را کاهش می دهند. 

انواع فضای سبز عمودی زنده

فضای سبز عمودی غیر فعال
در دیوار سبز غیر فعال هیچ مکانیزمی برای گردش هوا وجود ندارد. آن ها به صورت باز نگهداری می شوند . برای طراحی فضای سبز عمودی غیر فعال جزئیات مختلفی وجود دارد، که بیشتر مربوط به چگونگی نگهداری گیاه بر روی دیوار می شود.
فضای سبز عمودی فعال
دیوارهای سبز با فیلتر بیولوزیکی،تصفیه هوا را افزایش می دهند. یک نوع پوشش طبیعی موتورهای تصفیه کننده و پاک کننده هستند و سیستم هوا با مکش از ریشه سیستم عمل می کند.

فضای سبز عمودی

فواید اجرای فضای سبز عمودی

امروزه به دلیل گرانی قیمت زمین در شهرهای بزرگ و نبود فضای سبز کافی در شهر ها میتون با استفاده از اجرای فضای سبز عمودی محوطه سازی انجام داد.
دیوار های سبز ظرفیت عایق حرارتی را با تنظیم دمای بیرونی بالا می برند.
میشود از آن ها به عنوان یک سپری در برابر باد در فصل زمستان استفاده کرد.
دیوارهای سبز فقط برای محیط های خارجی قابل استفاده نیستند بلکه میتوان از آن ها در محیط های داخلی نیز استفاده کرد همچنین به بهبود کیفیت هوای داخلی نیز کمک میکنند .
فضای سبز عمودی آلودگی و ذرات معلق را به خود جذب میکند.
دمای محیط را کاهش می دهد.
باعث ایجاد سایه می شوند.
گسترش فضای سبز شهرها
کاهش آلودگی صوتی 
جلوگیری از فرسایش خاک
ایجاد مناظره های زیبا و چشم انداز
ترغیب مردم به پیاده روی در شهرها

انواع دیوار سبز عمودی

پوشش نرم ، پوشش حصیری و پوشش ساختاری

میتوان برای ایجاد فضای سبز عمودی گیاهان بالا رونده را بر روی آلاچیق ها، داربست ها ، دیوار، دیوار آپارتمان ها و … کاشت.

 

ساخت باغچه عمودی در خانه

Call Now Buttonمشاوره رایگان 09124682490