طراحی محوطه حیاط ویلا

طراحی حیاط  ویلا در مجموعه  باغ ایرانی با کادری مجرب و حرفه ای به صورت کاملآ تخصصی انجام می شود. طراحی  حیاط  و ویلا به عوامل مختلفی چون آب و هوا، مساحت و زمین بستگی دارد. این طراحی ها می تواند به صورت مدرن و سنتی نسبت به مساحت و متراژ هر زمین متفاوت باشد. شما می توانید برای آشنایی با متدهای مدرن و سنتی طراحی  حیاط  ویلا و اطلاع از قیمت آنها با شماره های موجود در سایت تماس حاصل نمایید.

ویژگی های طراحی حیاط  ویلا 

یکی از ویژگی های طراحی ویلا انجام طراحی سه بعدی آن است  صرفه نظر از صرفه جویی در وقت و هزینه، مشتری می تواند با طرح کلی حیاط ویلای خود قبل از آماده شدن آشنایی پیدا کند. مرحله بعد پوشش گیاهی و بافت گیاهی آن است که از ویژگی های مهم طراحی  حیاط  ویلا محسوب می شود. استفاده از نورپرداری و مخوطه سازی، رنگ آمیزی، استفاده از خطوط  تفکیکی، ایجاد فضای پیاده روی از ویژگی های بارز طراحی  حیاط  ویلا می باشند.

 

 طراحی محوطه حیاط  ویلا 

 

اصول ساخت و طراحی محوطه  ویلا 

داشتن فضای داخلی از قبیل ساختمان و داشتن فضای خارجی مانند پوشش گیاهی و فضای سبز از اصول اساسی در طراحی محوطه ویلا محسوب می شوند. انتخاب روش سنتی یا مدرنیته ار اصول اساسی طراحی  حیاط  ویلا محسوب می شوند، اینکه از چه روشی برای طراحی استفاده می شود ارتباط نزدیکی با شرایط آب و هوایی دارد. سبک ساخت باید مطابق با وضعیت جغرافیایی آن منطفه  باشد. قرینه سازی در طراحی از اصول ساخت و طراحی حیاط ویلا محسوب می شوند. محوطه سازی یک بخش مهم دیگر است. داشتن فضای سبز زیبایی ساخت و طراحی  حیاط  ویلا را بیشتر می سازد. داشتن درختان میوه و گل های تزئینی برای طراحی حیاط ویلا بسیار مهم است. نورپردازی، آبنما، استخر و باربیکیو از اجزای اصلی ساخت به شمار می آیند.

طراحی  فضای سبز  ویلا
 طراحی فضای سبز حیاط  ویلا قسمت مهمی از ساخت در طراحی فضای سبز به شمار می آید. بیشترین بخش زیبایی طراحی  حیاط  ویلا در قسمت فضای سبز آن قراردارد. خلاقانه بودن و نوآوری ازاهمیت ویژه ای  در طراحی  حیاط  ویلا برخوردار است. استفاده از انواع سفال ها، گلدان های تزئینی یا نورپردازی در سطح زمین، استفاده از آبنماها، اشکال هندسی، آلاچیق ها از جمله روش های خلاقانه محسوب می شود. فضای سبزشامل نگهداری مراقبت گل وگیاهان هم می شود. بخش باغبانی بسیار مهم است زیرا زیبایی و دوام پوشش گیاهی  را در طراحی  حیاط  ویلا تضمین می نماید.

عناصر طراحی  حیاط  ویلا

از عناصر مهم طراحی حیاط ویلا می توان به گلخانه، فضای باربیکیو و پخت وپز، آلاچیق و ایوان، آبنما، استخر روباز، شومینه زمستانی، زمین بازی، فضای پیاده روی، پارکینگ اشاره نمود. نورپردازی و استفاده از گل های تزئینی، فضای چمن و درخت های میوه، فضای مجزای ورودی از دیگرعناصر طراحی  حیاط  ویلا می باشند. موقعیت ساخت سازه در طراحی  حیاط  ویلا و ارتباط ساختمان با حیاط  چه از طریق فصای ورودی ساختمان چه بالکن و پشت بام، همه وهمه  باید به حیاط ویلا اشراف داشته باشد. و این از موارد بسیار مهم تلقی می شوند. 

Call Now Buttonمشاوره رایگان 09124682490