طراحی باغ ویلا 1000 متری

از اصول طراحی باغ، می باید به مراحل اندازه گیری مساحت موجود، سنجش وضعیت خاک، انتخاب گل و گیاهان، تعبیه سیستم آبیاری، خرید بذر و نهال، کاشت بذر و نهال، نورپردازی، حصارکشی و تدوین برنامه نگهداری اشاره کرد.
در ادامه این مراحل را مرور می کنیم تا ببینیم در هر یک چه نکات مهمی وجود دارد.
اگر تصمیم به طراحی باغ 1000 متری در یک مساحت بزرگ دارید، توصیه می کنیم که با در نظر گرفتن استانداردهای خاص طراحی فضای سبز با مساحت بزرگ؛ بهترین بهره وری از چنین فضایی را فراهم سازید. بدیهی است که طراحی یک فضای سبز وسیع، چیزی متفاوت از فضایی محدود است و باید ملاحظاتی مناسب با آن در نظر گرفته شوند.
در ادامه با ما همراه باشید تا ببینیم طراحی باغ 1000 متری، با چه مشخصه هایی همراه است و چطور می توان در این خصوص، بهترین فضاسازی و طراحی را در نظر گرفت.

طراحی باغ ویلا 1000 متری

طراحی باغ 1000 متری با استانداردهای روز

طراحی باغ با مساحت زیاد، باید با در نظر گرفتن استانداردهای زیر همراه باشد:
یکی از نخستین اقداماتی که باید حتما برای طراحی باغ 1000 متری در نظر داشته باشید، اندازه گیری صحیح زمین باغ است. اگر چه از پیش می دانیم که این باغ 1000 متر داشته و دارای مساحتی در مجموع معادل این عدد است؛ اما فرم زمین فارغ از این که مربعی، مستطیل یا هر شکل هندسی یا نامنظم دیگر باشد، باید روی کاغذ و نقشه فضای باغ آورده شده و پس از آن در مرحله بعدی، امکان تخصیص هر بخش به کاشت های مختلف، فراهم آید.

تخصیص فضا در طراحی باغ 1000 متری

مورد بعدی که در این نوع از طراحی باید مد نظر داشت، تخصیص فضا است. به این ترتیب اگر تصمیم به ایجاد یک باغ میوه دارید، باید بخش بندی فضا را به شکلی انجام دهید که درختان میوه با انواع مختلف در یک سازگاری مناسب با یکدیگر قرار گرفته و در ضمن مجزاسازی محوطه در خصوص آن ها به درستی انجام پذیرد. این چیزی است که باعث خواهد شد تا پس از ایجاد باغ و به اتمام رسیدن پروژه، بتوان دسترسی درستی به بخش های مختلف باغ داشته و رفت و آمد به راحتی صورت بگیرد.
همین طور در این تخصیص فضا، باید دریافت نور خورشید را به خوبی در نظر بگیرید. در صورتی که تخصیص فضا به شکلی غیرمهندسی انجام شود، ممکن استدریافت نور توسط درختان به خوبی صورت نگرفته و برخی از درختان با ارتفاع بالاتر یا پخش برگ درختان بیشتر، مانع رسیدن نور مناسب به دیگر درختان شوند.
از این روی توصیه می شود که حتما پیش از بخش بندی فضا و محوطه سازی باغ ، به این موارد به درستی دقت داشته باشید.

تعبیه تجهیزات

زمانی که تصمیم به طراحی باغ 1000 متری می گیرید، حتما باید تعبیه تجهیزات در بخش های مختلف باغ، به نسبتی مناسب، صورت بگیرد. این تجهیزات باید به شکلی پخش شده باشند که برای دسترسی به آن ها نیازی به تردد و رفت و آمد از یک سمت باغ، به سمت دیگر نباشد. این در واقع یک اشتباه مهندسی خواهد بود. در حالی که لازم است حتما با در نظر گرفتن فضای مناسب، تجهیزات مختلفی از جمله آلاچیق، سرویس بهداشتی، لمکده و … در بخش های مختلف باغ تعبیه شده و دسترسی به این موارد به راحتی صورت پذیرد.

Call Now Buttonمشاوره رایگان 09124682490