ایده طراحی باغ ویلا

ایده طراحی ویلا تنوع بیشتری نسبت به طراحی خانه ها دارد. زیرا با مساحت زمین وسیع تر مواجه هستید و معمار برای تغییرات متناسب با اصول و استاندارد دستش بازتر می باشد. ولی ایده پردازی برای طراحی باغ ویلا در قسمت دکوراسیون داخلی و بیرونی دشوارتر می باشد.
مجموعه باغ ایرانی به دلیل تبحر در زمینه ویلا سازی و محوطه سازی و… می تواند کمک زیادی در ایده پردازی طراحی ویلا به شما عزیزان ارائه بدهد. از این رو می توانید جهت مشاوره و کسب اطلاعات در مورد طراحی باغ ویلا با کارشناسان متخصص ما تماس حاصل نمائید.

ایده هایی برای طراحی باغ ویلا 

ایجاد فضای سبز کوچک

امروزه در طراحی باغ ویلاها فضایی را برای پرورش درختان و گیاهان در نظر می گیرند. گیاهان باعث ایجاد جذابیت و زیبایی و طراوت می شوند از این رو می توان از فلاور باکس ها و انواع مختلف گیاهان در طراحی بخشی از باغ ویلا استفاده کرد.

ایجاد مکانی برای استفاده از ننو در باغ ویلا

ننو وسیله ای می باشد که باعث ایجاد حس و حال دریا و ساحل می شود و برای آرامش و استراحت کردن در باغ ویلا استفاده می شود و اکثرا آن را در سایه نصب می کنند.

ساخت فضایی برای دورهمی خانوادگی

با ساخت دیوارهای کوتاه در اطراف بنا ویلا و مبلمان آن می تواند فضایی را برای شب نشینی و دورهمی خانوادگی ایجاد نمود.

طراحی روف گاردن در باغ ویلا

از عناصر مهم در طراحی روف گاردن استفاده از گیاهان و درختان و آلاچیق می باشد. در طراحی روف گاردن در باغ ویلا از گیاهان با دوام استفاده می شود. اگر فضای روف گاردن وسیع باشد در طراحی آن می توان از آبنما و استخر نیز استفاده کرد.
نورپردازی در طراحی روف گاردن در باغ ویلا در زیبایی آن می افزاید و از عناصر مهم در طراحی روف گاردن می باشد.

 

ایده طراحی باغ ویلا

طراحی دیوار باغ ویلا

ایده های زیادی در طراحی دیوار باغ ویلا وجود دارد. مثلا می توانیم از گیاهان رونده و پیچیده مانند شلف و گذاشتن گلدان در دیوار باغ ویلا استفاده نمود.

محوطه سازی باغ ویلا 

یکی از اساس ترین موارد در ایده پردازی طراحی باغ ویلا، طراحی محوطه باغ ویلا می باشد که با المان و عناصر گوناگونی طراحی و اجرا می شود. از جمله این المان ها استفاده از ایجاد فضای سبز، استخر، آبنما، آلاچیق، نورپردازی، طراحی مسیر ورودی باغ ویلا و گودال های آتش و…را می توان نام برد.

طراحی ورودی باغ ویلا

طراحی ورودی ویلا با طراحی درب ورودی باغ ویلا با مصالح سبک و مخصوص ساخته می شوند. ورودی ویلا در نگاه افراد نسبت به ویلا تاثیر به سزایی دارد. و در فروش ویلا، ورودی ویلا نقش مهمی را ایفا می کند.

طراحی سقف ویلا

عموما در طراحی سقف ویلا ها حالت شیروانی یا شیبدار را در نظر می گیرند که در اثر بارندگی باعث ایجاد آسیب در سقف نشود. در طراحی ویلا دوبلکس مدرن و لاکچری سقف ویلا اکثرا مسطح و نمای آن به رنگ سفید و مشکی و ترکیبی از آن ها انتخاب می شود. 

عوامل موثر طراحی باغ ویلا

طراحی باغ ویلا مناسب با شرایط آب و هوایی و پوشش گیاهی در منطقه
طراحی باغ ویلا با طراحی پایدار برای صرفه جویی در مصرف انرژی سرمایشی و گرمایشی
جهت گیری نورخورشید در هنگام طلوع و غروب خورشید

Call Now Buttonمشاوره رایگان 09124682490