طراحی باغ ویلا در تهران

طراحی باغ ویلا در واقع، طراحی فضاهایی باز و البته وسیع مانند باغ‌ها و یا مانند بخشی از دشت‌های بزرگ و وسیع در تلفیق با فضای معماری ویلا می‌باشد; که گویی در دل طبیعت بنایی ساخته باشید. طرح ویلا و باغ ویلا متاثر از سبک‌های جذاب معماری و طراحی لندسکیپ ویلا می‌باشد. اجرای باغ ویلا عموما در اراضی و سکونت گاههای بزرگ حومه شهرها و روستاها ترویج یافته البته درون شهرها نیز مقدور است.مجموعه باغ ایرانی متخصص طراحی باغ ویلا در تهران می باشد.

طراحی باغ ویلا در تهران

نقشه برداری دقیق از وضعیت موجود زمین باغ ویلا

نقشه برداری زمین ویلا، پستی بلندی‌های موجود و بخش‌هایی که باید آن را تسطیح کنیم، مقدار و نوع پوشش گیاهی ارزشمند که خواستار حفظ و نگهداری آن هستیم و سایر موارد ضروری باید تبیین و مشخص شوند.
نقشه برداری دقیق و صحیح از زمین باغ ویلا هم، سایت فضای سبز زمین و وضعیت زمین‌های خالی را مشخص میکند، در این هنگام اقدامات تحلیل توپوگرافی سایت ویلا و عوارض احتمالی زمین آن، آغاز می‌شود.بدین ترتیب فرصت‌ها و تهدیدهای احتمالی بستر طبیعی خاک و زمین مشخص می‌شود.
مهندسین توسط نقشه برداری صحیح از باغ، مبنایی و عوامل اصلی تعیین کننده را بطور مستند و صحیح برای تعیین نوع و فرم سازه ویلا فراهم می‌آورند.همچنین با اقدامات بالا، امکان انتخاب دقیق تر و راحت تر سایت جهت ساخت و ساز و برآورد حجم خاکبرداری و خاکریزی نیز تسهیل میشود.
در مواردی ممکن است به دلیل هزینه‌های بالا و نامعقول، ایده طراحی و اجرای باغچه ویلا دچار تغییرات اساسی شود.از این رو جمع آوری اطلاعات در این خصوص، پیش از تایید نهایی طرح باغ ویلا لازم است.

انتخاب و تهیه مبلمان باغی

باید سبک، اندازه و تعداد مبلمان مورد نیاز برای محوطه باغ ویلا را تعیین کنیم، و در نهایت جانمایی آنها نسبت به سبک کلی و وسعت باغچه ویلا، با در نظر گرفتن پرهیز از شلوغی و تعدد زیاد را مد نظر قرار دهیم.

اصول طراحی باغ ویلا چیست؟

طراحی باغ ویلا متناسب با شرایط اقلیمی‌و پوشش گیاهی غالب در منطقه و برمبنای شرایط و اقیلم منطقه استوار باشد تا ماندگاری و استقامت بالایی داشته، و زیبایی باغ پایدار تر باشد.
همچنین در طراحی ویلا و باغ  طراحی پایدار قابلیت اجرایی بالا و مطلوبیت قابل توجهی دارد.طراحی پایدار به گونه ای است که صرفه جویی در مصرف انرژی به حداکثر و هزینه‌های گرمایشی و سرمایشی به حداقل برسد.از این رو مجموعه ای پایدار و متناسب با شرایط زیست محیطی شکل می‌گیرد.
لذت وصف نشدنی حضور در یک ویلا شیک و راحت، در باغی سرسبز، تجربه بی نظیری است. شرکت ویرا طرح اسپرلوس با اشراف کامل بر تمام اصول طراحی ویلا باغ و محوطه سازی باغ ویلا، با تیمی‌متخصص و همچنین به روز ترین و پیشرفته ترین نرم افزارهای مدلسازی، باغچه ویلای شما را به بهترین شکل ممکن طراحی و اجرا می‌کند. برای داشتن یک باغچه ویلا با فضای سبزی دلربا حتما لازم به طراحی و اجرای ویلا از صفر نیست، شما حتی می‌توانید با یک بازسازی ویلا مختصر و طراحی مجدد محوطه باغ ویلا خود، در آن فضایی سبز متناسب با ویلا خود به وجود بیاورید.

Call Now Buttonمشاوره رایگان 09124682490