طراحی باغ ویلا و طراحی محوطه

چه کسی از داشتن باغ ویلا لاکچری و سنتی بدش می‌آید؟ خرید و طراحی باغ ویلا امروزه به عنوان یک سرمایه گذاری به حساب می‌آید زیرا با گذشت زمان و آباد شدن محله‌ای که در آن ویلایی را خریداری کرده اید می‌تواند بسیار سودمند باشد. همچنین برای زمان‌هایی که می‌خواهید در کنار خانواده و دوستان اوقات فراغت خود را بگذرانید وجود یک باغ ویلا و طراحی صفر تا صد آن می‌تواند بسیار کارامد باشد و لحظه‌های خوشی را ایجاد کند. ویلاها با توجه به شرایط منطقه ای که در آن طراحی و ساخته می‌شوند ویژگی‌هایی دارند برای مثال در شمال کسور به دلیل بارندگی فراوان ویلاها با سقف شیبدار و شیروانی طراحی و ساخته می‌شوند تا با گذشت زمان باران و برف کمترین آسیب را به ساختمان بزند اما در مناطق دیگر ویلاها معمولا با سقف‌های صاف و معمولی طراحی می‌شوند.
چنانچه طراحی و اجرای باغ ویلا به شکلی اصولی و هنرمندانه پیاده سازی شود، زیبایی و جذبه ی آن چندبرابر خواهد شد. باغ ویلاها با توجه به سلیقه ی خریداران در انواع طراحی های سنتی و لوکس ساخته و پرداخته می شوند. در واقع این شما هستید که با سلیقه ی خاص خود می توانید باغ ویلا را به مکانی بی نظیر برای تفریح و استراحت تبدیل کنید.
برخی از افراد نیز که دارای سلیقه ای میانه هستند ترجیح می دهند تا طراحان و افراد حرفه ای مسئولیت طراحی باغ ویلا را بر عهده بگیرند. برخی از نکات مربوط به طراحی باغ ویلا بایستی در زمان ساخت و ساز رعایت شوند در حالی که برخی نکات دیگر را می توان به طور سلیقه ای اجرا یا پیاده سازی کرد.

طراحی باغ ویلا و طراحی محوطه

باغ ویلا چیست؟

باغ ویلا، همان‌طور که از اسمش مشخص است، باغ زیبایی است که با داشتن یک اقامتگاه مطلوب (ویلا) می‌تواند فضای دلچسبی برای گذراندن اوقات فراغت فراهم کند. طراحی باغ ویلا از سبک معماری لند اسکیپ الهام گرفته است. لند اسکیپ به معنی ایجاد تغییرات گسترده در محیط یا محوطه‌ی بیرون خانه است.

طراحی باغ ویلا چگونه انجام می‌شود؟

طراحی یک باغ ویلا، به میزان زیادی، وابسته به باغ‌آرایی و انتخاب گونه‌های گیاهی آن است.
بهتر است انتخاب گونه‌های گیاهی با توجه به اقلیم انجام شود تا علاوه بر جلوگیری از صرف هزینه‌های اضافه، پایداری و ماندگاری پوشش گیاهی نیز تضمین شود. البته در این خصوص، لازم است دوره‌های خزان و تغییر رنگ هر گیاه را نیز مدنظر قرار داد. پس از انتخاب و طراحی پوشش گیاهی، باید در طراحی محوطه‌ باغ و ویلا نیز حساسیت و دقت کافی را به خرج داد. این عناصر باید سازگاری کاملی با پوشش گیاهی باغ داشته باشند و به‌عنوان مکمل یکدیگر عمل کنند.طراحی باغ ویلا از سبک طراحی لند اسکیپ الهام گرفته که به معنی ایجاد تغییرات گسترده در محوطه‌ی بیرونی است.
در این یادداشت، تلاش کردیم شما را با تعریف باغ ویلا و انواع آن آشنا کنیم و تصویر شفافی از مراحل ساخت و اصول طراحی آن پیش چشمانتان قرار دهیم. طراحی فضای سبز و یا هر نوع طراحی داخل و خارج ساختمان و ویلای خود را می توانید به مجموعه باغ ایرانی بسپارید.

Call Now Buttonمشاوره رایگان 09124682490