محوطه سازی حیاط

باغ ایرانی جز برترین محوطه سازان  در کرج می باشد. با آرامش خیال محوطه سازی حیاط خود را به ما بسپارید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و شروع همکاری با باغ ایرانی با ما در تماس باشید:


 باغ ایرانی  : 09124682490
محوطه سازی حیاط

امروزه محوطه سازی در کشور ما به رقابتی تبدیل شده است. به طوری که همه ی افراد دقت زیادی برای محوطه سازی حیاط  به خرج می‌دهند. رقابت به قدری زیاد شده است که بسیاری از طراحان از معماری مکزیکی و اسپانیایی و … تقلید می کنند.

محوطه سازی حیاط ویلا

محوطه سازی حیاط فقط به کاشتن گل و گیاهان و درخت در حیاط محدود نمی شود. با ایده های مدرن و کاربردی میتوان محوطه زیبا و بی نظیری را در حیاط ایجاد کرد. اما یکی از پرکاربد و زیبا ترین محوطه سازی حیاط، طراحی با فضای سبز است که گیاهان در آن نفش اساسی دارند. برای محوطه سازی در حیاط می توان از المان های مختلف استفاده کرد مانند :برکه، استخر، آلاچیق، باغچه، سنگ فرش، چمن کاری، درخت کاری و …  همه ی آن ها به سلیقه و انتخاب شما بستگی دارد.

محوطه سازی حیاط کوچک

برای محوطه سازی حیاط  های کوچک می توان از باغچه ها کمک گرفت ، تزیین و طراحی باغچه ها باعث زیباتر شدن فضای حیاط می شود. با کاشتن گیاهانی که  با آب و هوای شهر شما سازگار است می توان حیاط را به فضایی سرسبز  تبدیل کنید. بهتر است در باغچه های کوچک از انواع مختلف گیاهان استفاده نکنید.  بعد از طراحی کاشت گیاهان باغچه حیاط می توان آن را به شکل های مختلف با المان های مختلف تزیین کرد.
بعد از کاشت گیاهان در باغچه نیاز به مراقبت صحیح از آن ها است تا گیاهان سالم و سرحال بمانند در غیر این صورت گیاهان پژمرده و از بین رفته نه تنها باعث زیبایی حیاط نمی شود بلکه باعث به وجود آمدن حسی بد در افراد می شود. برای مراقبت از گیاهان باید کارهایی از قبیل : کندن علف ها ی هرز، تهیه خاک مناسب برای رشد گیاهان، آبیاری به موقع و…  انجام داد.
برای نورپردازی حیاط نیز میتوان از چراغ های کوچک دکوراتیو استفاده کرد.

حیاط سازی سنتی

طراحی فضای حیاط تاثیر زیادی بر روحیه افراد خانواده دارد. با توجه به زندگی پرمشغله امروزی و از آنجایی که همیشه فرصت رفتن به پارک ها و یا فضاهای سبز را نداریم می توانیم حیاط خانه خود را به فضای سبز تبدیل کنیم.
همانطور که در فیلم‎های قدیمی میبینیم یکی از اجزای اصلی حیاط سنتی ایرانی حوض آب است که در وسط حیاط قرار گرفته است. و در اکثر مواقع دور تا دور حوض گلدان های سفالی رنگی وجود دارد.
در زمان گذشته که مردم  آب‌های لوله کشی در خانه های خود نداشتند از آب حوض استفاده می‌کردند. به همین علت است که در همه ی حیاط های قدیمی حوض است.
 

محوطه سازی حیاط

از حوض میتوان به صورت مدرن در حیاط های امروزی استفاده کرد.
 

محوطه سازی حیاط

یکی دیگر از ویژگی های حیاط سنتی داشتن دیوارهای اجری است، دیوار خانه های قدیمی از آجر ساخته شده بودند.
 

محوطه سازی حیاط
یکی دیگر از ویژگی های حیاط سنتی وجود تخت های سنتی در حیاط بود که روی آن را با گلیم فرش می پوشاندند و بر روی آن پشتی میگذاشتند و بر روی آن تخت مینشستند و شب های تابستان بر روی آن ها می خوابیدند.  گلدان های سفالی در آن زمان جایگاه ویژه ای داشته و علاوه بر باغچه از گلدان نیز در حیاط خود استفاده می کردند.

Call Now Buttonمشاوره رایگان 09124682490