محوطه سازی باغ میوه

محوطه سازی باغ میوه برای استفاده بهینه از محوطه و ایجاد ظاهری زیبا و مناسب برای محوطه استفاده می گردد. امروزه با گسترش جمعیت و فضای شلوغ شهرها مردم برای ایجاد آرامش نیاز به فضایی دارند که به دور از این شلوغی ها باشد. باغ یکی از مکانهای مناسب برای این منظور می باشد.
پس بنابراین محوطه سازی باغ دارای اهمیت بالایی می باشد. و محوطه سازی باغ میوه دارای اصول و ضوابطی می باشند که مجموعه باغ ایرانی در این زمینه با استفاده از طراحان و معماران زبده و باتجربه می توانند کمک فراوانی به شما نمایند.
مجموعه باغ ایرانی تصمیم گرفته است تا نکات و قوانین محوطه سازی باغ میوه را در اختیار شما بگذارد.
 

محوطه سازی باغ میوه

طراحی محوطه سازی باغ میوه

در طراحی محوطه سازی باغ میوه  همان طور که گفته شد استفاده بهینه از محوطه دارای اهمیت بالایی می باشد.در طراحی محوطه سازی باغ می توان از عناصر و المان های مختلفی همچون آبنما، سنگ فرش، آلاچیق، نورپردازی و … استفاده نمود تا محوطه باغ میوه را به فضایی زیبا و دلنشین تبدیل نمود.

عناصر پیشنهادی برای محوطه سازی باغ میوه 

  • ایجاد آبنما، نهر، رودخانه در محوطه باغ میوه
  • ایجاد نورپردازی زیبا در محوطه باغ میوه
  • نگهداری و مراقبت از درختان میوه با سیستم آبیاری مناسب
  • استفاده از آلاچیق در محوطه باغ
  • استفاده از سنگ فرش برای ایجاد مسیر راه ها و تفکیک فضاها

نکات مهم در محوطه سازی باغ میوه

متراژ و مساحت کلی باغ میوه

در طراحی محوطه سازی باغ میوه باید مسلاحت زمین را در نظر گرفت و طبق آن محوطه سازی باغ میوه را انجام داد. تا بتوان از تمام زمین حداکثر استفاده را برای خلق فضایی زیبا و دلنشین نمود.

بررسی و تحلیل ویژگی خاک

برای طراحی محوطه سازی باغ میوه نوع خاک آن باید مورد بررسی قرار بگیرد تا مشخص شود چه نوع درختان و گیاهان برای رشد و پرورش در این خاک مناسب می باشند و براساس آن  درختان میوه کاشته شوند.

بررسی شرایط آب و هوایی و اقلیمی منطقه

شرایط آب و هوایی منطقه در محوطه سازی باغ میوه موثر می باشد زیرا باید براساس آن مقدار و نوع گیاهان و درختان میوه را مشخص نمود.

استفاده بهینه از فضا برای کاشت درختان میوه

باید در محوطه سازی باغ میوه به این نکته توجه نمایید که نباید محوطه سازی سبب جلوگیری استفاده حداکثر برای رسیدن به محصولات بیشتر باشد.

استفاده از متریال با توجه به شرایط جوی منطقه

برای محوطه سازی باغ میوه باید به مصالح و متریال مورد استفاده توجه نمود. که این مصالح دارای مقاومت و استحکام بالایی در برابر شرایط آب و هوایی منطقه باشد.

اصول طراحی محوطه سازی باغ میوه 

طراحی و اجرای محوطه سازی باغ میوه دارای اصول و ضوابطی می باشد مانند ایجاد مسیر مناسب برای دسترسی به بناها و درختان میوه، چیدمان مناسب عناصر مورد استفاده در محوطه باغ، تناسب بین رنگ ها با عناصر استفاده شده در محوطه و… که این موارد از اصول و ضوابط طراحی محوطه سازی باغ میوه می باشند.
محوطه سازی باغ میوه در مجموعه باغ ایرانی با توجه به درخواست و بودجه شما مشتریان گرامی صورت می پذیرد.
بیشتر بدانید:طراحی باغ ویلا

Call Now Buttonمشاوره رایگان 09124682490