كد محصول: 149

محوطه سازی با چمن

  زیبایی چند برابر در محوطه سازی ویلا با چمن که در زیبایی ویلا نقشی انکار نشدنی دارد. یک ویلای زیبا جدای از محیط و سازه مسکونی آن بدون محوطه سازی چیزی اساسی کم دارد و آن محوطه سازی است. طراحان از اهمیت این موضوع به خوبی مطلع می باشند و در طراحی های خود محوطه سازی را بسیار مورد توجه قرار می دهند. در این متن قصد داریم تا شما را با این موضوع بیشتر آشنا کنیم.

  • نقد و بررسی
  • نظرات کاربران

هزینه حرف اول را میزند ؟!

جهت هزینه نیز توجه داشته باشید که استفاده از مواد و مصالح با کیفیت و انجام کار حرفه ای شاید در ابتدا خرج بیشتری برایتان داشته باشد. اما در بازه ای کوتاه مدت از هزینه ای که برای این کار پرداخته اید کاملا راضی خواهید بود.

محوطه سازی باغ با کمترین هزینه

یکی از مراحل اصلی در طراحی محوطه و باغ سازی است. قبل از هر کاری در حیاط سازی شما باید یک بستر مناسب فراهم کنید تا بتوانید بقیه عناصر مانند گل و آبنما را جاگذاری کنید. 
از گذشته، چمن مصنوعی را جایگزین چمن طبیعی می‌دانیم؛ محصولی که نمایی طبیعی به محیط‌های بیرون می‌دهد. اگر می‌خواهید که محافظت از چمن‌های طبیعی را حذف کنید؛ به سراغ این نوع چمن بروید.
چمن مصنوعی با کیفیت بالا می تواند سبک زندگی را بهبود بخشد و به مسائل محیطی کمک کند.چمن مصنوعی با محیط زیست مهربان است. برای سبز نگه داشتن آن نیاز به مصرف هیچ میزان آب نیست. علاوه بر آن آفات در چمن مصنوعی رشد نمی کند که برای رفع آن نیاز به سموم و آفت کش ها باشد. چمن مصنوعی رشد نمی کند پس به صرف انرژی مکانیکی و برقی برای کوتاه کردن و یک اندازه کردن آن وجود ندارد. 
در تمام طول سال سبز می باشد و در برابر برف و سرما و گرما نیز به همان شکل می ماند .
 

مراحل محوطه سازی ویلا به وسیله کارشناسان باغ ایرانی :

محوطه سازی کاری حساس و تخصصی به شمار می رود اما ممکن است در زمان ساخت بنا به طراحی آن اقدام نشده باشد. اما بهترین کار این است که شما همراه با طراحی بنا، به فکر این موضوع باشید تا اقداماتی صورت پذیرد تا بهترین نتیجه را به دست بیاورید.

محوطه سازی مرحله به مرحله :

  1. پس از بررسی محل ابتدا طراحی محوطه انجام می پذیرد. این موضوع ابتدا با طرح اولیه شروع و سپس با طراحی نهایی خاتمه پیدا می کند.

  2. در مرحله بعد هموار کردن (تسطیح) محوطه صورت می گیرد.

  3. در این مرحله خیابان کشی انجام می شود و مسیرها مشخص میشود.

  4. سپس پیاده رو سازی انجام گرفته و همراه با آن آب رسانی و فاضلاب محوطه انجام می شود.

  5. در آخرین مرحله فضای سبز محوطه ویلا رسیده و کار محوطه سازی به پایان می رسد.

چگونه چمن را کوتاه کینم؟ میزان آبیاری چمن ها به چه اندازه است و به چه صورت است؟ 

برای پاسخ به این سوالات به بخش مقالات سایت باغ ایرانی مراجعه فرمایید .

نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد*