طراحی فضای سبز در تهران

زندگی مدرن امروزی موجب شده تا بیشتر مردم توجه بیشتری به فضای سبز پیرامون خود داشته باشند. علاوه بر نقش حیاتی فضای سبز در مسائل زیست محیطی، نبود فضای سبز در محیط پیرامون ساختمان‌ها برای بسیاری از مردم قابل تحمل نبوده و همین امر باعث شده تا برخی از کارشناسان و شرکت ها، خدمات طراحی فضای سبز را به این دسته از افراد ارائه دهند. مانند بسیاری از خدمات فنی و مهندسی طراحی فضای سبز نیز کاری کاملا تخصصی است و متخصصان و کارشناسانی که در این زمینه فعالیت میکنند می‌بایست نسبت به اصول و فنون طراحی و اجرای فضای سبز تسلط کامل داشته باشند.
جهت طراحی و اجرای فضای سبز تماس بگیرید  :   09124682490
شرکت طراحی فضای سبز در تهران

طراحی فضای سبز

طراحی و اجرای فضای سبز تهران

طراحی و اجرای فضای سبر به روش های گوناگونی انجام میشود که از جمله این روش ها می‌توان به اجرای  فضای سبز عمومی، اجرای فضای سبز نیمه عمومی و طراحی فضای سبز خیابانی اشاره نمود. در طراحی و اجرای فضای سبز عمومی علاوه بر بهره گیری از گونه های مختلف گیاهی، تجهیزاتی نیز در مکان های مناسب برای استراحت، ورزش و تفریح کودکان و رفاه بیشتر بزرگسالان به کار می‌رود. از جمله تجهیزات به کار رفته برای طراحی و اجرای فضای سبز عمومی را می‌توان نیمکت، آلاچیق و سایه بان ها، آبنما، ‌سیستم های روشنایی و تجهیزات مناسب کف سازی را نام برد. در طراحی فضای سبز نیمه عمومی نیز همانند فضای سبر عمومی عمل می‌شود اما تقریبا امکانات و تجهیزات محدودتری مورد استفاده قرار میگیرند. طراحی و اجرای فضای سبز نیمه عمومی برای محوطه های باز مراکزی نظیر شهرک ها، بیمارستان ها، پادگان ها و مراکز خرید کاربرد دارد. برای طراحی فضای سبز خیابانی نیز از گونه های مختلف درختان، درختچه ها، بوته ها و گیاهان علفی برای کاشت در حاشیه بزرگراه ها و خیابان ها می‌توان بهره برد.

طراحی فضای سبز
 

طراحی فضای سبز و باغ آرایی

اولین و مهمترین قدم برای داشتن باغی با فضای سبزی زیبا، تهیه طرحی اصولی، کارآمد و منطبق با اصول فنی و مهندسی طراحی فضای سبز است. طراحی فضای سبز و باغ آرایی را تنها باید به کارشناسان متخصص و با تجربه واگذار کنید زیرا کارشناسان متخصص در این زمینه با داشتن علم و هنر معماری و باغبانی و نیز شناخت گونه های گیاهی می‌توانند طرح های اصولی و در عین حال زیباتر و کارآمدتر و همچنین تجهیزات مناسبتری نسبت به فضای سبز را انتخاب کنند. گروه مهندسی طراحان باغ پارسی یکی از مجموعه های فعال در زمینه طراحی محوطه باغ و فضای سبز می‌باشد که کارشناسان متخصص به این کار در این مجموعه فعالیت می‌نمایند و تاکنون پروژه های طراحی فضای سبز و باغ آرایی متعدد با کاربری های گوناگون را در رزومه کاری خود ثبت نموده است. تمامی مراحل طراحی فضای سبز و باغ آرایی از طراحی تا اجرا توسط این مجموعه با بهره گیری از روش ها و طرح های روز و مدرن انجام می‌پذیرد.

اجرای فضای سبز حیاط
 

نگهداری فضای سبز در تهران

مراقبت و نگهداری از فضای سبز امری ضروری و اجتناب ناپذیر است. به همان اندازه که طراحی فضای سبز و اجرای آن اهمیت دارد، نگهداری از فضای سبز نیز به همان اندازه در درجه اهمیت قرار دارد. نگهداری فضای سبز موارد زیادی را شامل می‌شود برخی از این عملیات عبارتند از: آبیاری اصولی، هرس، اصلاح خاک، نظافت باغ، شناسایی و مبارزه با آفات، امراض و علف های هرز، کود دهی و تغذیه گیاهان، جلوگیری از سرما زدگی، واکاری و هرس شکل دهی گیاهان.

جهت طراحی و اجرای فضای سبز تماس بگیرید  :   09124682490

طراحی و اجرای فضای سبز تهران

هزینه طراحی فضای سبز در تهران

هزینه طراحی و احداث فضای سبز، بسته به ابعاد و متراژ پروژه و همچنین تجهیزات و متریالی که در ساخت محوطه سازی و فضای سبز به کار می‌رود متغیر است. روشن است که هر چه ابعاد فضای سایت و همچنین تجهیزاتی که در محوطه به کار می‌رود در مقیاس کمی و کیفی بالاتر باشد در نتیجه هزینه طراحی و اجرا را بالاتر خواهد برد. اما طرح اصولی طرحی است که علاوه بر زیبایی توجیه اقتصادی نیز داشته باشد. تهیه طرح اصولی، مدون و منطقی از هدر رفت بودجه و هزینه های اضافی کارفرما جلوگیری خواهد کرد. گروه مهندسی طراحان باغ پارسی طراحی فضای سبز را با توجه به نظرات و خواسته های کارفرما و بودجه مورد نظر تعیین می‌کند. این مجموعه همواره تلاش نموده تا با کمترین هزینه، طرحی با بازدهی بیشتر و نسبت به بودجه کارفرما بهترین طراحی را برای فضای سبز به کار ببرد.

 

شرکت طراحی فضای سبز در تهران

برای شروع کار طراحی فضای سبز می‌توانید با شرکت هایی که در این زمینه فعالیت می‌کنند تماس حاصل کنید. گروه طراحی فضای سبز باغ ایرانی از مجموعه کارشناسانی تشکیل شده است که هر کدام در یک زمینه خاص مرتبط با فضای سبز فعالیت می‌کنند و این توانایی را دارند که هر یک از امور طراحی، اجرا و همچنین نگهداری از فضای سبز را به خوبی مدیریت کرده و بر عهده بگیرند. گروه مهندسی طراحان باغ ایرانی نیز یک شرکت طراحی فضای سبز است که سال‌ها پیش فعالیت خود را بصورت علمی و تجربی آغاز نموده و با بهره‌گیری از کارشناسان خود امروزه به یکی از با سابقه ترین و بهترین مجموعه های متخصص در زمینه طراحی فضای سبز تبدیل شده است. برای مشاوره در این زمینه با کارشناسان ما در ارتباط باشید: 09124682490

طراحی فضای سبز باغ آرایی و محوطه سازی

 انواع فضای سبز

 1- فضاهای سبز عمومی: بیشترین مورد از فضای سبز است که در دسترس می باشد این فضاها عمومی مکانی جهت بازی ها و مناطق ورزش است. فضاهای یاد شده اساساً برای این منظور طراحی یا تجهیز شده اند.
وجود نیمکت، روشنایی، آبخوری، دستشویی، کف سازی معابر و دسترسی از اجزاء اصلی این نوع فضاها به شمار می روند.

طراحی محوطه و فضای سبز

۲- فضاهای سبز نیمه عمومی: فضاهای سبزی که بازدهی اکولوژیکی دارند، لیکن استفاده کنندگان آن ها، نسبت به فضاهای سبز عمومی محدودتر هستند.
محوطه های باز بیمارستان ها، پادگان ها و ادارات دولتی و... در این دسته قرار می گیرند.
3- فضاهای سبز خیابانی: نوعی از فضاهای سبز شهری هستند که به طور معمول درختکاری حاشیه ی باریکی از حد فاصل مسیرهای پیاده رو و سواره رو را تشکیل می دهند و یا به صورت متمرکز در فضاهای نسبتا کوچک میدان ها و یا در زمین های پیرامون بزرگ راه ها و خیابان ها شکل گرفته اند .

هزینه طراحی فضای سبز

فضای سبز

وظیفه اجتماعی و مهم طراحی فضای سبز ، ایجاد هماهنگی میان هنر و علم ، به منظور سازمان دهی برنامه ریزی و طراحی كل محیط و منظر است .
امروزه با توجه به این كه سلامت و رفاه انسان اهمیت خاصی پیدا كرده است ، دست یابی به توانایی پایدار محیط و منظر، بدون از بین بردن و كاهش كیفیت منابع، یك اصل حیاتی در این حرفه است.
تفاوت دیگری كه طراحی فضای سبز با دیگر هنرها دارد ، این است كه یك طرح لنداسکیپ فضای سبز ، پس از پایان مراحل ساخت ، در حقیقت هنوز تكمیل نشده است و تنها در طول زمان، به شكل نهایی خود دست پیدا می كند. به همین، دلیل حفاظت و نگهداری پروژه، پس از اجرا، ضامن حفظ و بقای آن است و از اهمیت و یژ ه ا ی برخوردار خواهد بود.

جهت طراحی و اجرای فضای سبز تماس بگیرید  :   09124682490

طراحی حیاط در تهران

اصول طراحی فضای سبز در تهران

طراحی فضای سبز، در مقیاس های كوچك ،باید مبتنی بر راحتی،زیبایی،دوام و صرفه ی اقتصادی باشد.طراحی فضای سبز،به عنوان بخشی از اصول طراحی فضای سبز شهری، فرآیندی انسانی است كه با بهبود كیفیت كالبدی محیط زیست سرو كار دارد .
آن چه كه باید در اصول و قواعد طراحی محوطه فضای سبز، به آن اشراف داشت ، این است كه یك فضای سبز (در هر مقوله ای كه باشد )، از یك سو، جز یی از شهر است و نمی توان بدون توجه به كل ، در مورد جزء برنامه ریزی و طراحی انجام داد و از سوی دیگر،هر فضای سبزی ، به منزله ی یك كل است كه از تركیب اجزا، مانند : راه ها، باغچه ها، محوطه سازی ، مبلمان و المان ها تشكیل می شود و ضمن این كه بایستی كلیت در تمامی اجزا احساس شود، اجزا نیز به خوبی طراحی شوند.

اصول طراحی فضای سبز در تهران

طراحی حیاط در تهران

عکس فضای سبز ویلا


عکس فضای سبز ویلا

طراحی فضای سبز باغ آرایی و محوطه سازی
طراحی فضای سبز در تهران  هزینه طراحی فضای سبز در تهران
اجرای فضای سبز حیاط


نمونه طراحی فضای سبز

نمونه طراحی فضای سبزجهت طراحی و اجرای فضای سبز تماس بگیرید  :   09124682490