کفپوش حیاط ویلایی

فهرست مطالب

کفپوش برای پوشش زمین ، محفوظ ماندن آن و جلوگیری از گل و لای در هنگام بارش برف و باران تولید شده است . کفپوش ها انواع مختلفی دارند که علاوه بر پوشش زمین در طراحی فضای سبز شما تاثیر بسزایی دارند .

انواع کفپوش

1-    عناصر سست مانند شن و ماسه : این عناصر برای مکان های غیر رسمی و استراحت کردن مناسب است . هزینه مناسب و سهولت در استفاده باعث شده از این کفپوش استفاده های زیادی شود .
2-    استفاده از عناصر سخت برای مکان های رسمی تر و استفاده های طولانی تر : این نوع کفپوش ها که عبارتند از : آجرها ، سنگ ها ، بتن ها و … قابلیت تمیز کردن و استفاده طولانی دارند . در اینجا به برخی کفپوش های محوطه و حیاط می پردازیم .

کفپوش حیاط ویلایی

آجر در کفپوش حیاط و طراحی و اجرای فضای سبز

از این مصالح زیبا ، برای سنتی نمودن فضای باغ خود می توانید استفاده نمایید. رنگ های متنوع آجرها مثل قهوه ای ، نارنجی ، قرمز ، زرد ، سفید و … می تواند طرح های جالبی را در کفپوش شما ایجاد کند .
کفپوش حیاط

گیاه ترون در طراحی فضای سبز
مشاهده

کاشی در کفپوش حیاط و طراحی و اجرای فضای سبز

کاشی نیز همانند آجر در سازه های سنتی و قدیمی مورد استفاده قرار گرفته است  و همچنین در سازه های مدیترانه ای زیبا . کاشی به دلیل ساختار ظریفی که دارد حتما باید با عنصر دیگری ترکیب و سپس استفاده شود . از سرامیک های طرح دار استفاده نمایید چرا که سرامیک های ساده در هنگام بارندگی لغزنده می باشند.

کفپوش حیاط

بتن در کفپوش حیاط و طراحی و اجرای فضای سبز

کفپوش های بتنی در ابتدای استفاده نیمه مایع بوده و انعطاف پذیر می باشند و اگر از شکل ساده آن خوشتان نمی آید می توانید از خرده سنگ و یا رنگ های مختلف استفاده نمایید . یکی از معایب کفپوش بتنی غیر قابل نفوذ بودن آن است و در زمان بارش به جای نفوذ به آن ،آب روی زمین جاری می شود .

کفپوش حیاط

عناصر چوبی ( ترمووود-چوب پلاست ) در کفپوش حیاط و طراحی و اجرای فضای سبز

عناصر چوبی با اینکه سطح آن ها بتونه کاری ضد آب شده است اما مکان خوبی برای موریانه ها می باشند . اما با مراقبت هایی که متخصص طراحی فضای سبز در اختیار شما قرار می دهد میتوانید از کفپوش های خاص و زیبای خود استفاده کنید .
استفاده از چوب پلاست که از مواد بازیافتی پلاستیکی مثل بطری های قابل بازیافت ، پسماندهای پلاستیکی و تراشه های چوب تولید می شود می تواند جلوه زیبایی به مسیر حیاط ویلای شما بدهد .

گیاهان آپارتمانی که تقریبا بدون نور زنده می مانند!
مشاهده

کفپوش حیاط

نمونه کفپوش

کفپوش حیاط

کفپوش حیاط

قیمت کفپوش

با توجه به اینکه کفپوش ها انواع مختلفی دارند برای اطلاع از قیمت و انواع کفپوش ها با متخصصین اجرای فضای سبز تماس حاصل نمایید .

باغ ایرانی طراحی و اجرای فضای سبز

اگر این محتوا مفید بود لطفا به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonمشاوره رایگان 09124682490