طراحی فضای سبز محوطه ویلا

فهرست مطالب

با مجموعه باغ زیبایی همراه باشید تا با کمک گروه طراحان این مجموعه که در این زمینه متخصص هستند، ببینیم که برای طراحی فضای سبز چه اقداماتی را انجام دهیم.

طراحی محوطه

نزدیک به فصل بهار هستیم و بسیاری از ما در حال آماده سازی فضاهای مختلف برای استقبال از این فصل هستیم. برای فضاهای داخلی از رنگ های روشن و وسایل سرمایشی استفاده می کنیم. برای فضاهای بیرونی خانه های ویلایی و حیاط دار هم درگیر نظم دادن و زیبا کردنشان هستیم. دغدغه ی بسیاری از افراد در این کار این است که برای زیباسازی حیاط و فضای بیرونی چه اقداماتی انجام بدهیم. اگر شما هم جزء این دسته از افراد هستید، با مجموعه باغ زیبایی همراه باشید تا با کمک گروه طراحان این مجموعه که در این زمینه متخصص هستند، ببینیم که برای طراحی فضای سبز چه اقداماتی را انجام دهیم.

طراحی فضای سبز با آلاچیق

در فصل بهار و تابستان حضور فضایی در حیاط که ما را از تابش مستقیم نور آفتاب در امان نگه دارد و مکان استراحت و آسایش مناسبی برای ما باشد، آلاچیق است. هدف از داشتن آلاچیق در وهله ی اول استفاده از طبیعت و ارتباط بدون واسطه با محیط پیرامون است. پس چه بهتر است که طراحی فضای سبز با آلاچیق چوبی که هم حسی بهتر دارد و هم با طبیعتِ محیط همراه است انجام شود.

ساخت ویلا مدرن و دردسرهای آن
مشاهده

طراحی فضای سبز با آلاچیق

طراحی فضای سبز با آب نما

طراحی فضای سبز برای فصل بهار و تابستان، کار ساده ای نیست؛ مخصوصا زمانی که بخواهی محیط را هم خنک کنی. اما خب این کار غیر ممکن نیست. در اکثر پروژه های اجرایی گروه طراحان مجموعه باغ زیبایی، ما شاهد استفاده از آب نما در طراحی محوطه هستیم. این آب نماها علاوه بر زیبایی بخشیدن به فضای سبز، کمک زیادی به خنک کردن محیط هم می کنند.

طراحی فضای سبز با آب نما

 طراحی فضای سبز با فلاور باکس

یکی از وسایلی که به کمک محوطه سازی آمده است و امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، فلاور باکس است. فلاور باکس واژه ای انگلیسی به معنای جعبه گل است که داخل آن را خاک می ریزند و برای کاشت و پرورش گل و گیاه از آن استفاده می کنند. از آنجایی که فضاهای باز مانند حیاط و پاسیو و بالکن و حتی بام سبز با کمبود باغچه و خاک مواجه هستند؛ لذا فلاور باکس گزینه ای بسیار مطلوب و مناسب برای جایگزینی باغچه است.

تزئین فضای سبز با وسایل دور ریختنی
مشاهده

 طراحی فضای سبز با فلاور باکس

طراحی فضای سبز با پرگولا

پرگولا فضایی مشبک است که شبیه به آلاچیق بوده و در طراحی فضای سبز مورد استفاده قرار می گیرد. معمولا از این سازه برای زیباسازی محیط، مکانی برای استراحت و فضایی برای رشد گیاهان رونده مانند پیچک استفاده می شود. گروه طراحان مجموعه باغ زیبایی تولیدکننده ی نمونه های زیبایی از پرگولاهای چوبی ترمووود می باشد.

طراحی فضای سبز با پرگولا

طراحی فضای سبز با پل چوبی

یکی دیگر از کارهایی که می توان برای طراحی فضای سبز انجام داد، استفاده از پل چوبی در محوطه ی بیرونی است. این پل های چوبی علاوه بر اینکه یک مسیر ارتباطی بین دو سمت جوی آب ایجاد می کنند، کمک بسیار زیادی به زیبایی فضای سبز می کنند.

طراحی فضای سبز با پل چوبی
 

اگر این محتوا مفید بود لطفا به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonمشاوره رایگان 09124682490