نکات ساخت ویلا

فهرست مطالب

ساخت ویلا آرزویی بزرگ و پرهزینه است که علاوه بر استفاده از امکانات رفاهی آن میتوان به چشم یک سرمایه گذاری خوب و پرسودده به آن نگاه کرد

گام اساسی در ساخت ویلا

محوطه‌سازی یکی از نکات حائز اهمیت برای ساخت ویلای ایده‌آل در شمال، محوطه‌سازی خوب است؛ لذا باید اطلاعات جامع و کاملی از فضای محوطه داشته باشیم.

نکات ساخت ویلا

عواملی وجود دارد که مدنظر قراردادن آنها اهمیت زیادی دارند عبارت‌اند از:
• آب و هوای منطقه
• نوع خاک
• توپوگرافی یا نقشه زمین

عناصر روح بخش در ساخت ویلا

یکی دیگر از مواردی که در ساخت ویلا در شمال اهمیت بسزایی دارد، انتخاب گل و گیاه درخور برای فضاهای گوناگون ویلا است.
برای مثال درختچه‌های کوچک ایده مناسبی برای مزین کردن فضای ویلا‌ست. گل های زیبای دیواری نیز جلوه‌ای روح بخش به فضای ویلای شما می‌بخشد. به کارگیری گل و گیاهان خوش‌بو نیز ایده جالبی است؛ چراکه محیط ویلای شما همیشه دل‌انگیز و خوش‌عطر خواهد بود. گیاهان میوه‌دار نیز یکی از گزینه‌های عالی برای کاشتن در فضای ویلای شماست. استفاده ار گیاهان به شکل افقی و قائم در کنار یکدیگر و به صورت ترکیبی، نمایی زیبا و جذاب به ویلای شما می‌بخشد. سعی کنید گیاهانی را انتخاب کنید که در اشکال مختلف باشند و در کنار هم باعث ایجاد تعادل همگام با تقارن در محیط شوند

بهترین و سریعترین گیاه رونده همیشه سبز
مشاهده

ساخت ویلا یا خرید ویلا

1-اگر زمان در اولویت است و برای داشتن ویلا عجله دارید، خرید ویلا تصمیم مناسب تری است.
2-در صورتی که سرمایه مورد نیاز به طور کامل فراهم است، بهتر است با کمی‌جست و جو، ویلای مورد نظر خود را پیدا کنید و در نهایت آن را خریداری کنید. همچنین در این شرایط و نواسانات اقتصادی، ممکن است پس از گذشت زمان نتوانید با سرمایه خود ویلایی با معیار‌های مورد نظر را بسازید یا حتی خریداری کنید پس بهتر است پس از اطمینان کامل در مورد انتخاب ویلا مناسب آن را بخرید.
3-گر محدودیت مالی ندارید، هزینه‌ها برایتان مشکلی به وجود نمی‌آورد، ساخت ویلا بهتر است.
4-برای ساخت ویلا به امنیت مالی احتیاج دارید تا بتوانید با خیال راحت از پس تمام هزینه‌های ساخت ویلا در حین پروسه اجرا بر آیید.
5- اگر به دلایل مختلف شرایط انجام کار‌های اداری را ندارید، ویلا بخرید. ممکن است به دلیل عدم تجربه کافی در امور اداری، نداشتن زمان یا اطلاعات کافی در مورد قوانین نتوانید امور اداری را طی کنید پس خریدن ویلا کاری عاقلانه تری است.

مراحل ساخت ویلا

1-نقشه‌برداری زمین
2-طراحی نقشه
3-محاسبات نقشه طراحی شده
4-رنگ‌ریزی و اجرای نقشه
5-پی‌کنی ویلا
6-اجرای فنداسیون یا کرسی‌چینی
7- اجرای ستون و سقف
8- دیوارچینی
9- سربندی ویلا
10-نصب چهارچوب و فرم‌ها، لوله‌کشی و سیم‌کشی
11-عایق‌کاری کف و دیوارها
12-تعمیر سفید یا سفید‌کاری دیوارها
13-کف‌سازی سالن،خواب،تراس
14-نصبیجات ویلا
15-نصب درب‌ها و پنجره‌ها
16-نقاشی ویلا

راکینگ باغی
مشاهده

هزینه ساخت ویلا

زمانی که از یک ساختمان ویلایی صحبت می‌کنیم کیفیت های متفاوتی در ذهن ما شکل میگیرد و ممکن است هر کس با دیدگاهی متفاوت به این بنای ارزشمند نگاه کند. پس چطور میتوان با توجه به نوسانات قیمت در بازار و همچنین نیاز های متفاوت هر فرد از ویلا یک بر آورد قیمت کلی قبل از ساخت داشته باشیم؟
زمانی که از بر آورد حدودی هزینه ساخت ویلا صحبت میکنیم در واقع از یک ویلا با امکانات رفاحی معمول و فضا های استاندارد با مصالح معمول بازار صحبت میکنیم. طبیعتا استفاده از مصالح گران قیمت باعث بالا رفتن هزینه ها نیز میشود. متوسط هزینه ساخت ویلا بسته به موقعیت مکانی ، زیر بنای ویلا و پیچیدگی طراحی و اجرا بین ۸ میلیون تا ۱۲ میلیون تومان در هر متر مربع است . در واقع هزینه ساخت ویلا در شمال با زیر بنای ۲۰۰ متر مربعی به طور متوسط ۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تا ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان است.

ساخت ویلا در کرج

اگر این محتوا مفید بود لطفا به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonمشاوره رایگان 09124682490