نحوه عایق بندی و آب بندی سقف روف گاردن

فهرست مطالب

یک سقف ساده تنها لازم نیست با کاشی پوشیده شود. در پشت بام خانه های جدید، دیگر کم تر سقف کاشی شده می بینیم و همه به سمت روف گاردن می رود و با خزه ها یا گیاه ها پوشیده شده اند. بسیاری از تراس ها یا حتی کل پشت بام را می توان به باغی با بوته و درخت تبدیل کرد. برای همین نحوه آب بندی سقف روف گاردن اهمیت فراوانی دارد.

روف گاردن و فواید آن

روف گاردن، تراس های سبز و جعبه های کاشت به طور فزاینده ای در شهرهای بزرگ محبوب هستند. آنها یک راه عالی برای استفاده حداکثری از فضای پشت بام، به خصوص در محیط های شهری‌اند. گیاهان و باغ های پشت بام نه تنها زیبا به نظر می رسند، بلکه یک خلوت سبز آرام در قلب شهر ایجاد می کنند. آنها می توانند گرما را فیلتر کرده، در هوای تابستانی سایه ایجاد کنند و کیفیت هوا را در تمام طول سال بهبود بخشند.
این روف گاردن ها فواید بسیار زیادی دارند، از جمله:

  • بهبود هوای شهری
  • کاهش گرمای بیش از حد سقف
  • کند کردن زهکشی آب باران
  • یک عایق حرارتی خوب
  • زیبا کردن ظاهر ساختمان
طراحی باغ ژاپنی
مشاهده

نحوه عایق بندی و آب بندی سقف روف گاردن

انواع روف گاردن و نحوه آب بندی سقف روف گاردن

برای انتخاب نحوه آب بندی سقف روف گاردن شما باید بدانید که چه نوع روف گاردنی مدنظر دارید:
روف گاردن کلاسیک: یک روف گاردن کلاسیک با خزه و سنگ تشکیل شده و نیاز به کود یا آبیاری ندارند.
روف گاردن ساده: علف ها و گیاهان سبز دارویی جایگزین خزه ها در روف گاردن ها می شوند. گاهی اوقات در تابستان و خشکسالی نیاز به آبیاری و یا حتی نیاز به هرس کردن دارند.
روف گاردن گسترده: این نوع روف گاردن حاوی بوته ها و درختان هستند. مراقبت از این باغ ها به اندازه یک باغ معمولی سخت است.
برای انتخاب خاص گیاهان روف گاردن و محوطه سازی باغ فضای سبز شهری بهتر است با یک طراح فضا سبز مشورت کرده و تنها به تجربه باغبانی خود اعتماد نکنید. گیاهان روی پشت بام، باید با شرایط کاملاً متفاوتی نسبت به گیاهان درون بستر گل مراقبت شوند.

مراقب چه مواردی باشید؟

هنگام طراحی فضای سبز یک بام سبز، ظرفیت تحمل بار در ساختار سقف را برای هر لایه، بررسی کنید. فراموش نکنید که وزن خاک و گیاهان را برای آن حساب کنید. پوشش گیاهی، همراه با انواع چمن های سردسیری و گرمسیری و سنگ ها تقریبا وزنی حدود 15 کیلوگرم بر مترمربع ایجاد می کند؛ اگر بوته روی آن کار کنید این وزن حدود 20 کیلوگرم بر مترمربع و با وجود درخت حدود 150 کیلوگرم بر مترمربع خواهد بود.
البته بارهای شهری و بارهای ناشی از شرایط آب و هوایی نیز باید در نظر گرفته شوند (برف و باران). در صورت وجود ظرفیت بارگذاری عایق حراراتی و آب بندی سقف روف گاردن در سازه سقف، لایه باربر باید زیر غشای ناودانی اعمال شود.

ساخت نرده و حصار باغچه
مشاهده

طراحی فضای سبز

اگر این محتوا مفید بود لطفا به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonمشاوره رایگان 09124682490