انواع چمن سردسیری و گرمسیری برای فضای سبز

فهرست مطالب

چمن ها می توانند پس زمینه ای زیبایی برای اجرای نسبت طلایی در فضای سبز و محوطه سازی باغ ایجاد کنند.

دانستن اینکه چمن شما یک چمن سردسیری و گرمسیری است، به سادگی با پاسخ به یکسری سوال ساده مشخص می شود. از خود بپرسید که آیا زمستان گذشته چمن شما کاملا برنزه یا قهوه ای بوده است؟ اگر چمن شما قهوه ای شده، چمن فصل گرمی مانند چمن برمودا یا چمن ژاپنی دارید. اگر چمن شما تا حدودی سبز باقی مانده، یک چمن سردسیری مانند سفید چمن، چمن مرتعی یا تلخه و ترکیبی از آنها دارید.

انواع چمن سردسیری و گرمسیری برای فضای سبز

چمن های سردسیری

چمن های سردسیری برای رشد مناسب با مناطقی که در آن نوسانات شدید دما رخ می دهد، سازگارند. متوجه خواهید شد که چمن سردسیری زمانی بهترین رشد را دارد که دما بین 60 تا 75 درج فارنهایت باشد. هنگامی که زمستان فرا می رسد و چمن شما یخ می زند، علف های فصل سردسیری خاموش شده و تا زمان ظهور سبز مایل به زرد می شوند. اغلب، چمن ها شامل ترکیبی از چمن های سردسیری براساس ضخامت و طول عمر بهینه هستند.

چمن های گرمسیری

چمن گرمسیری در زمستان سرد زنده نمی ماند. علف های فصل گرم، زمانی که درجه حرارت بالاتر از 75 درجه فارنهایت باشند، بهتر رشد کرده و برای همین در مناطق آب و هوای جنوبی رایج هستند. با نگهداری و مراقبت مناسب، چمن گرمسیری می تواند چمنی زیبا در منطقه ایجاد کند. وقتی زمستان فرا می رسد، چمن فصل گرم شما قهوه ای شده و تقریباً مرده به نظر می رسند؛ اما با هوای گرم و باران بهاری، مقاومت چمن در هوای گرم بهبود یافته و به زیبایی سبز می شوند.

فضای سبز پارک
مشاهده

انواع چمن های سردسیری کدامند؟

در ادامه با تعدادی از انواع چمن های سردسیری آشنا می شویم:
چمن مرتعی کنتاکی
این نوع چمن سبز تیغه های برگ متوسط نرمی دارد که از انواع چمن پرمصرف سردسیری هستند. وقتی که از آنها به خوبی مراقبت شود، می توانید یک چمنزار زیبا تولید کنید. در دماهای گرم و سرد سریع رشد کرده اما در تنش خشکش در معرض خطر قرار می گیرد. به همین دلیل معمولا آن را با انواع چمن سفید یا چچک چندساله در مناطق آفتابی ترکیب می کنند.
سفید چمن بلند
سفید چمن بلند از انواع چمن است که می تواند مقدار زیادی رفت و آمد را کنترل کند. تمایل به داشتن تیغه برگ های ضخیم تری داشته و به رنگ سبز زمردی درخشانی است. سفید چمن ها با چمن مرتعی کنتاکی به خوبی ترکیب می شوند و به خوبی در مناطق سایه دار رشد می کنند. ریشه های آن عمیق می شود و اجازه می دهد با آبیاری کمتر نسبت به انواع چمن های دیگر زنده بمانند.
فستوک قرمز خزنده
فستوک قرمز خزنده از انواع چمن است که با ترکیب شدن با دیگر چمن ها برای مناطق سایه دار استفاده می شود. این چمن رنگ سبز متوسط تا تیره خود را در تمام طول سال حفظ می کند و برای مناطق سایه دار و خشک مناسب است. به کندی رشد کرده و در صورت آسیب به سرعت بهبود نمی یابد، اما یکی از نرم ترین چمن هاست، عالی به نظر می رسد و نگهداری آن آسان است.
چچم چند ساله
یکی دیگر از انواع چمن که برای ترکیب عالی هستند چچم چند ساله است. برگ های سبز تیره و براق آن نمونه ای مناسب برای چمن زار شما هستند، زیرا به خوبی در برابر رفت و آمد زیاد مقاومت می کنند، سریع استقرار یافته، رشد کرده و بخوبی با دیگر انواع چمن ها ترکیب می شوند. چچم می تواند با فصل گرم تابستان ما دسته و پنجه نرم کند، بنابراین در جاهایی استفاده کنید که نور مستقیم خورشید محدود و رطوبت کافی در دسترس است.

طراحی و اجرای فضای سبز
مشاهده

انواع چمن گرمسیری کدامند؟

اگر به دنبال انواع چمن گرمسیری هستید، ما تعدادی از بهترین انواع چمن گرمسیری را در ادامه گردآوری کرده ایم که شامل :
چمن ژاپنی
چمن ژاپنی یک چمن مقاوم در مقابل گرما و خشکی است. به آرامی رشد کرده، اما چمنی سرسبز و ضخیم است که رشد علف های هرز را دشوار می کند. این نوعی از چمن است که باعث می شود بخواهید کفش های خود را در بیاورید و با پای برهنه راه بروید. این گیاه به کود و آب کمتری نسبت به چمن های فصل سرد نیاز دارد. چمن ژاپنی با اولین یخبندان پاییزی به رنگ قهوه ای در می آید و در زمستان و اوایل بهار خاموش می ماند.
چمن برمودا
اگر چمنی لازم دارید که امکان رفت و آمد روی آن زیاد باشد و می خواهید کودکان یا حیوانات خانگی تان از آن لذت ببرند، چمن برمودا انتخاب مناسبی است. این نوع چمن به طور فعال از اواخر بهار تا ماه های گرم تابستانی رشد می کند. به دلیل خواص مقاوم در برابر خشکسالی و گرما، در جنوب به خوبی زنده می ماند و اغلب به عنوان چمنی که نیاز به نگهداری کمی دارد، شناخته می شود. این چمن در هوای سرد خوابیده و قهوه ای می شود.
چمن بوفالو
چمن بوفالو در مناطق روستایی یا جاهایی که نگهداری بسیار کمی نیاز است، رایجند. این نوع چمن برگ های بسیار ظریف با رنگ سبز بسیار روشن دارند؛ در حالی که برای پوشش زمین و کنترل فرسایش آن عالی هستند. این چمن با این که سطح نسبتاً خشکی ایجاد می کند، به باروری بسیار کمی نیاز داشته و می تواند نسبت به علف کش در فصول گرما حساس باشد.

طراحی باغ ویلا سنتی
مشاهده

طراحی فضای سبز

اگر این محتوا مفید بود لطفا به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonمشاوره رایگان 09124682490