طراحی فضای سبز کم هزینه و نگهداری از فضای سبز کم هزینه

فهرست مطالب

امروزه تعداد گیاهان و اصلاح گونه های در جهت مقاوم سازی آنها نسبت به شوری و کم آبی در بازار بسیار افزایش یافته. امروزه با توجه به گرمی هوا و مشکل کم آبی می خواهیم چندروش کم هزینه در طراحی فضای سبز و بالطبع آن نگهداری فضای سبز کم هزینه را برای شما بیان کنیم.

طراحی فضای سبز کم هزینه و نگهداری از فضای سبز کم هزینه

سنگریزه یکی از عناصری است که هزینه احداث و نگهداری را پایین می آورد.استفاده از پلاستیک در کف باغچه وریختن سنگریزه روی آن باعث کاهش آبیاری و عملیات وجین می شود.شما می توانید با سوراخ کردن قسمتی از پلاستیک گیاه خودرا در نقطه و محل مورد نظر کشت نمایید. گیاهانی نظیر استخودوس یا لاوان گیاهانی هستند که مقاومت خوبی نسبت به خشکی داده اند پس از آنها استفاده کنید.
در یک محیط کوچک مانند باغچه،تراس،پاسیو گیاهان کم ولی بزرگ در فلاور باکس یا همان گلجا بسیار خوذنمایی می کند.فورمیوم تناکس،خیزران،تنباکوی زینتی با گل قرمز  منظره زیبایی ایجاد می کند. پشت سراین گیاهان بعنوان نرده زینتی می توان از بامبو استفاده کرد که نور نیز از آن عبور می کند و صحنه پشت را بسیار گرمو چشمگیر میکند.برای طراحی فضای سبز حتمانیازی به زمین بزرگ نیست استفاده از سنگ و چوب و شن ریزه و گیاه مقاوم به خشکی با بافت گیاهان گرمسیری طرحی زیبا ایجاد میکند.

جهت اجرای فضای سبز تماس بگیرید  :   09124682490

10 ایده ی کم هزینه برای تزئین حیاط و باغچه

برای داشتن فضایی خوب بدون هزینه ی بالا , این تکنیک جالب را امتحان کنید: ساختن فنس و چارچوب با درخت. ساختن آن بسیار ساده تر از آنچه که به نظر میرسد است. این تکنیک زیبا , جذابیت بصری و بافت را به یک دیوار خالی میدهد و فضای شما را دلنشین تر میکند.

تزئین حیاط و باغچه خریدن میز و صندلی برای حیاط و باغچه ممکن است هزینه ی زیادی ببرد. اما راه هایی هست تا شما خودتان میز و صندلی و نیمکت حیاطتان را بسازید! در اینجا , بلوک های بتنی که کم هزینه هم هستند روی هم چیده شده اند و با تعدادی تشک و کوسن ساخت این نیمکت زیبا تمام میشود ؛ و فضای نشیمن خوبی را برای اعضای خانواده در محوطه بیرونی خانه فراهم میکند.

طراحی باغ با استفاده از تنه های درخت
مشاهده

تزئین حیاط و باغچه

نورپردازی در محوطه ی بیرونی همیشه فضای دوست داشتنی را ایجاد میکند. چراغ ها شاد و مهیج هستند , با درخشش کافی که از منحرف شدن نور جلوگیری میکند. نمونه های مبتکرانه ای وجود دارد که اشکال و رنگ های گوناگونی را ارائه میدهد. میتوانید آنها را دور درخت بپیچید و یا یک راه نوری درست کنید
استفاده ازپرده ی پارچه ای ظرافت و زیبایی را به پاسیو ی شما خواهد آورد , به علاوه میتواند اعضای خانواده را در مقابل اشعه ی شدید آفتاب در زمان های حساس روز , محافظت کند. به جای استفاده از لامپ های گران قیمت در نقاط عطف طراحی ابتکار به خرج بدهید. مثل این لوستر زیبا که با شمع و گیاه آویزی تزئین شده است.
طرح های تزئینی زیادی وجود دارد که شما برای تزئین باغچه و حیاط خود میتوانید استفاده کنید. مثل ساختن پله سنگی یا فواره و آبنما

خریدن کلکسیون ها معمولا هزینه ی زیادی میخواهد اما یک کلکسیون کوچک از گیاهان مختلف در گلدان های ساده و زیبا میتواند نقطه ی عطفی بزرگ برای حیاز و باغچه ی شما باشد. در اینجا این قفسه ی ساده محل خوبی برای جمع کردن این گیاهان کوچک و شاداب و کاکتوس ها است.
از گران قیمت ترین هزینه های تزئینات باغچه , ساخت دیوار های حائل و لبه و پیاده رو است. اما سنگ های بدون استفاده در اطراف محل زندگیتان یا جعبه های بزرگ میتواند گزینه های کم هزینه تری باشد که میتوانید از آن استفاده کنید. کنار هم چیدن سنگ ها (مثل این نمونه ی زیبا) عنصری زیبا را به وجود می آورد که  به نظر میرسد بخشی از طبیعت بوده و از ابتدا آنجا بوده است.

عناصر سفارشی که شما برای محوطه ی بیرونی منزل خود لازم دارید ممکن است بسیار برای شما بسیار پرهزینه باشد اما باز هم با ابتکار میتوانید عملکرد مورد نظر را با هزینه ای بسیار کمتر فراهم کنید. مثل این بلوک های معمولی که برای ساختن یک میز پخت و پز و یا نشیمن در حیاط خلوت استفاده شده است. از متریال مشابه دیگر هم برای ساخت میز قهوه , میز غذاخوری یا میز عسلی استفاده کنید.
فضاهای شهری و دیوار های خالی هم میتوانند مثل یک فضای سبز عمودی باشند. از گیاهان کوتاه که کم رشد میکنند میتوانید استفاده کنید. این جعبه های معمولی ساده از یک قلاب آویزان شده و نقطه عطفی را ایجاد میکنند.

فایر پیت باغی
مشاهده

اگرچه انبوهی از گلها و گیاهان مختلف و متنوع در حیاط و باغچه ایده ی خوبی است اما انتخاب گیاهان ساده نیز یک گزینه است  میتوانید آنها را قلمه بزنید و فضای بیشتری از زمین را با گیاهان پوشش دهید.
گاهی اوقات کم هزینه ترین ایده های حیاط و باغچه , ساده ترین هستند. بخش ها یا فضاهای جداگانه ای را برای غذا خوردن , پخت و پز و استراحت , با چند تغییر کوچک در مبلمان ؛ ایجاد کنید.

دکوراسیون باغ  کم هزینه

در مورد دکوراسیون ها و تغییرات مربوط به زیبایی خانه باغ ها برنامه های طراحی زیادی وجود دارد. در این مقاله طرح هایی با هزینه کم وجود دارد که ممکن است برای باغ شما مناسب باشد، می توان از وسایلی که دیگر نیاز ندارید برای زیبایی باغ استفاده کنید. وسایل زیادی هستند که ما هیچ نیازی به آن ها نداریم مثل لاستیک های قدیمی، قوطی ها، چوب پالت و موارد دیگری که تنها فضای خانه را اشغال کرده اند.

تزئین دیوار در باغ

به تصویر زیر نگاه کنید، گلدان ها را به صورت زیر با استفاده از وسایل بی ارزش روی دیوار قرار دهید. این کار یک ایده شیک و هنری است.

کاشت گیاه به صورت متفاوت

از لوسترهای قدیمی خود برای کاشت گیاهان استفاده کنید . این کار یک ایده بسیار خوب و کم خرج است.این کار باغ شما را به یک باغ با دکوراسیون زیبا و مدرن تبدیل می کند.

طراحی گابیون در فضای سبز
مشاهده

استفاده از صندلی های قدیمی

از صندلی های قدیمی برای دکوراسیون باغ خود استفاده کنید، این ایده یکی از مد روز ترین و شیک ترین ایده های دکوراسیون باغ است که به هزینه بسیار کمی نیاز دارد.

ریشه ساقه درختان

در تصویر زیر از ساقه درختان برای کاشت گل استفاده شده است. یک ایده بسیار شیک برای دکوراسیون باغ است که در عین حال مقرون به صرفه هم می باشد.

استفاده از شمع

دکوراسیون روشنایی باغ خود را با استفاده از وسایل قدیمی بسازید. شمع های سنبل هندی یک ایده مناسب برای روشنایی باغ است.

استفاده از پالت

از چوب پالت و تخته برای مسیر ورودی باغ خود استفاده کنید. از پالت های قدیمی برای این کار استفاده کنید که هزینه زیادی نداشته باشد.

تزئین دیوار باغ

گیاهان خود را در پالت های چوبی دیواری بکارید. این ایده ها نه تنها دکوراسیون باغ شما را زیبا می کند بلکه باعث می شود شما از وسایل کهنه استفاده مجدد کنید.

درست کردن نیمکت در باغ

از تخته های قدیمی برای ساختن یک نیمکت زیبا و مدرن استفاده کنید. با یک هزینه کم تخته های غیر قابل استفاده را به یک نیمکت زیبا تبدیل کنید و به زیبایی باغ خود اضافه کنید.

ایده ای شیک برای باغ آرایی

از وسایل غیرقابل استفاده مانند شکل زیر برای کاشت گیاه استفاده کنید. این یک ایده بسیار خلاقانه و هنرمندانه است.

ایده ای به صرفه برای تزئین باغ

از فنجان های غیرقابل استفاده برای کاشت گیاهان استفاده کنید و این ظروف معمولی را به تزئیناتی زیبا برای باغ تبدیل کنید.

استفاده از بطری های خالی

از بطری های خالی برای طراحی یک دکوراسیون زیبا در باغ استفاده کنید .

استفاده از کمد لباس

آیا تا به حال از یک کمد لباس برای دکوراسیون باغ خود استفاده کرده اید؟ با استفاده از کمدهای قدیمی هم می توانید باغ خود را به خوبی تزئین کنید و هم از وسایل غیر قابل استفاده در خانه مجددا استفاده می کنید.

ساخت و طراحی فضای سبز در کرج

اگر این محتوا مفید بود لطفا به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonمشاوره رایگان 09124682490